Protestáns etikai kézikönyv készül

2016. június 17., címkék: kálvin kiadó, reformáció 500, reformáció, luther kiadó

Debrecen, 2016. június 16., csütörtök (MTI) - Protestáns etikai kézikönyvet jelentet meg 2017-ben, a reformáció 500 éves jubileuma alkalmából a Luther és a Kálvin kiadó, a hiánypótló mű szerzői evangélikus és református teológiai tanárok - jelentették be a szerzői konzultáció keretében rendezett sajtótájékoztatón csütörtökön Debrecenben.

Kedvezményes könyvvásár az EHE-n

2011. november 03., címkék: luther kiadó, könyvvásár, kálvin kiadó

A Kálvin Kiadó és a Luther Kiadó könyvárusítást tart az Evangélikus Hittudományi Egyetemen november 8-án.

Kiadvány az evangélikus egyház 1945 és 1990 közötti állambiztomsági kapcsolatáról

2010. június 16., címkék: evangélikus egyház, Ökumené, múltfeltárás, luther kiadó, ökumené

A Luther Kiadó és a Magyarországi Evangélikus Egyház Tényfeltáró Bizottsága várja az érdeklődőket Háló – Dokumentumok és tanulmányok a Magyarországi Evangélikus Egyház és az állambiztonság kapcsolatáról 1945-1990 című sorozat bevezető kötetének bemutatójára a Párbeszéd Házába.

„halljátok… az igéket”

2010. május 18., címkék: Rendezvény, bibliatársulat, Hírek, deák téri evangélikus templom, Ökumené, luther kiadó, közéleti és kulturális központ (rkkk), ökumené, kálvin kiadó, biblia, pünkösd

Ökumenikus bibliaolvasás lesz a Deák téren. A rendezvény alapgondolata, a pünkösd csodájára emlékezve kivinni az utcán járó emberek közé a Szentírás szavait.